Poznaj nasiona moringa!

Moringa Seeds – 8 dietetycznych korzyści i 4 przepisy, które pomogą Ci zachować zdrowie
Deblina Biswas Diet Recepies, Health 2 Komentarze

Nasiona Moringa robią wszystkie właściwe odgłosy w świecie żywienia i już prawie osiągnęły status superużywienia. Powód, dla którego są witani jako super pożywienie, wynika z ich wysokiego profilu odżywczego i faktu, że są one bogate w przeciwutleniacze, a także pełne właściwości przeciwzapalne, czynią je niezwykle poszukiwanym naturalnym suplementem.

nasiona moringa

Ale czym jest nasienie Moringi lub Moringa Olivera (nazwa naukowa), zwana także drzewem chrzanu, drzewa ben, czy drzewa podudzie? Pochodzi z krajów południowo-azjatyckich, takich jak Indie, Pakistan i Nepal, i był używany od pokoleń w tych krajach ze względu na właściwości zapobiegające chorobom. Może zapobiegać przewlekłym chorobom, takim jak cukrzyca, anemia, choroby serca, choroby wątroby, zapalenie stawów, a także schorzenia układu oddechowego, skóry i innych zaburzeń trawienia.

Moringa to potężny suplement w postaci proszku z liści, ale strąki, kora, korzenie, kwiaty, nasiona i owoce rośliny są również jadalne.

Był używany jako tradycyjne lekarstwo na wiele dolegliwości od dziesięcioleci, ale dowody naukowe również poparły te twierdzenia, stwierdzając, że jest to w istocie to wszystko i wiele więcej! Dlatego nazywa się to cudem żywieniowym.

Jest pełen wartości odżywczych – profil odżywczy proszku Moringa jest co najmniej zdumiewający. Jest bogaty w witaminy i minerały, a także aminokwasy. Jest blokowany przez witaminy takie jak A, C i E; i minerały takie jak wapń, potas i białko.

Walczy z wolnymi rodnikami – reakcją organizmu na urazy jest stan zapalny. Jest to jedyny sposób, w jaki ciało leczy się samo, ale przewlekłe zapalenie jest prawdopodobnie wynikiem uszkodzeń spowodowanych przez wolne rodniki, a to niekorzystnie wpływa na system metaboliczny. Choroby serca i zaburzenia metaboliczne, takie jak cukrzyca i insulinooporność, są wynikiem przewlekłego stanu zapalnego.

Roślina Moringa, ze swoimi właściwościami przeciwzapalnymi, może pomóc w odpieraniu takich chorób. Przeciwutleniacze zwalczają wolne rodniki, które powodują stres oksydacyjny, uszkodzenie komórek molekularnych i stan zapalny. Moringa zawiera długą listę przeciwutleniaczy zwanych flawonoidami, kwasem askorbinowym i polifenolami w nasionach, liściach i kwiatach.

Pomaga zmniejszyć niektóre objawy cukrzycy – liść Moringa jest odżywczą potęgą, ponieważ zawiera szalone ilości witamin A i C, żelaza, wapnia i białka. Ponieważ jest bogaty w witaminę A, Moringa może zapobiegać retinopatii cukrzycowej. Badania poparte dowodami dowiodły, że witamina A wspomaga zdrowie oczu, zapobiega stanom zapalnym i wzmacnia rogówki.
Jest to bardzo znaczący fakt i większość pacjentów z cukrzycą rozwija retinopatię cukrzycową w późniejszym okresie życia. Moringa jest bogata w witaminę C. Gdy witamina C jest połączona z insuliną, witamina C ma zdolność zatrzymywania uszkodzeń naczyń krwionośnych u osób cierpiących na cukrzycę typu 1, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia bólu w klatce piersiowej, udarów i zawałów serca.

pomaga zmniejszyć objawy cukrzycy

Proszek z liści Moringa skutecznie łagodził poziom lipidów i glukozy, a także reguluje uszkodzenia oksydacyjne u pacjentów z cukrzycą, co w skrócie oznacza, że ​​zmniejsza nagłe skoki cukru we krwi.

Chroni układ sercowo-naczyniowy- ponieważ Moringa zawiera wiele przeciwutleniaczy; to doskonały sposób na ochronę zdrowia serca. Przeciwutleniacze pomagają utrzymać silne i elastyczne naczynia krwionośne.Jest sposób, w jaki możesz wiedzieć, czy przeciwutleniacze działają dobrze. Wszystko, co musisz zrobić, to zmierzyć poziom homocysteiny we krwi. Czym jest homocysteina, pytasz? W rzeczywistości jest to aminokwas, który jest wywołany przez stres oksydacyjny w organizmie. Normalne poziomy tego aminokwasu nie powodują żadnych szkód, ale jeśli organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości przeciwutleniaczy, nastąpi gwałtowny wzrost poziomów homocysteiny.

Może to prowadzić do trwałego pogorszenia ścian tętnic, powodując zapalenie i odkładanie się płytki nazębnej. Powoduje to poważne ograniczenie przepływu krwi do serca, ponieważ naczynia krwionośne nie rozszerzają się. To jest właśnie powód, dla którego powinieneś wybrać moringa, ponieważ zawiera witaminy z grupy B i przeciwutleniacze, dwie główne bronie do zwalczania homocysteiny.

chroni układ krwionośny

Wspiera zdrowie mózgu – Ludzkie mózgi wymagają dobrego odżywiania, aby przekazywać różne wiadomości w całym ciele. Kiedy brakuje nam odpowiedniego odżywiania i niezbędnego spożycia wody, poziom energii spada. Niektóre rośliny zapewniają odpowiednie odżywianie w celu zwiększenia mocy mózgu, a moringa znajduje się na tej liście.

pomaga-z-mózgiem

Przeciwutleniacze, kwas foliowy, aminokwasy, kwasy tłuszczowe omega-3 i witamina E są najlepszymi składnikami idealnego pokarmu mózgowego. Ponieważ liście moringa są nasycone

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *