Pokazy i prezentacje firmy Palatinus

Jeszcze do niedawna pokazy produktów kojarzyły mi się tylko i wyłącznie z wciskaniem ludziom kitu i sprzedażą artykułów bardzo słabej jakości. Podobne opinie wyrażali moi przyjaciele i rodzina, w niektórych przypadkach, bazując na własnych doświadczeniach. Mijały miesiące i lata, a ja z uporem maniaka odmawiałem uczestnictwa we wszystkich tego typu pokazach. Wszystko uległo zmianie, kiedy mój przyjaciel zadzwonił do mnie i zaczął zachęcać mnie, żebym poszedł z nim na spotkanie dotyczące sprzedaży mat masujących. Początkowo byłem naprawdę zaskoczony, zwłaszcza, że mój dobry kolega sam został oszukany kilka lat temu na pokazie garnków. Od tamtego czasu odradzał wszystkim uczestnictwo w takich spotkaniach. A tu nagle takie zaproszenie!

Przyjaciel wspomniał jedynie krótko przez telefon, że to zupełnie coś innego oraz, że cena mat na pokazie jest naprawdę zachęcająca. Zaintrygowany całą sytuacją, głównie w celu poznania dokładnych motywów mojego kolegi, niż z chęci kupienia czegokolwiek, udałem się na spotkanie.

Oto co na nim zobaczyłem…

Pokaz, pokazowi nierówny

Gdy zjawiłem się w umówionym miejscu, mój przyjaciel już na mnie czekał. Wyjaśnił mi szybko, że kilka lat temu dał się oszukać przez ludzi podszywających się pod określoną markę. Teraz jednak bardzo dobrze się przygotował. Powiedział, że dzisiejszy pokaz zorganizowany jest przez legalnie działającą firmę Palatinus Sp. z o.o., która istnieje już na rynku od wielu lat. Sprawdził dane kontaktowe oraz skontaktował się z główną siedzibą firmy, aby sprawdzić, czy faktycznie organizują oni pokaz w naszym mieście. Pokazał mi także na internecie jakie produkty będą dziś prezentowane oraz porównał szybko ceny i sprawdził opinie na kilku znanych portalach. Wyjaśnił też po czym poznać niskiej jakości produkt od taniej podróbki. Byłem naprawdę zdumiony jak dużo informacji posiadał mój przyjaciel. Naprawdę wiedział o czym mówi.

Sam pokaz również zaskoczył mnie pozytywnie. Atmosfera była luźna, jednak sam sprzedawca wykazywał się dużym profesjonalizmem oraz wiedzą na temat danego produktu. Chętnie odpowiadał na wszelkie pytania i rozwiewał nasze wątpliwości. Co jednak najważniejsze, starał się przedstawić produkt takim jaki jest. Mówiąc kolokwialnie, nie wciskał oferowanych mat na siłę, tylko szczerze mówił o ich wadach i zaletach, tak aby każdy z nas mógł rozważyć, czy jest zainteresowany kupnem.

Widząc, że opinia w internecie na temat mat Bodyshape firmy Casada jest bardzo pozytywna oraz że cena wcale nie jest tak wysoka, zdecydowałem się na zakup. Nie chcę jednak zajmować się opisywaniem tego produktu i wymienianiem jego zalet. Mogę po prostu z czystym sumieniem polecić każdemu tą matę.

Po spotkaniu byłem zszokowany jak dobrze zorganizowany został ten pokaz oraz jak fajne produkty można na nich kupić. Dlatego chcąc dowiedzieć się jak najwięcej o firmie Palatinus zostałem chwilę dłużej, aby porozmawiać z prowadzącym, Panem Cezarym Kozłowskim. Zgodził się nie tylko na krótką rozmowę, ale także na jej publikację, gdyż jak sam twierdzi, chce walczyć z negatywną opinią na temat pokazów i rozwiewać wątpliwości ludzi w tym zakresie.

Oto wynik tej rozmowy…

Negatywne opinie na temat pokazów – skąd się biorą?

Pan Cezary doskonale zdaje sobie sprawę z opinii krążących wśród ludzi na temat pokazów. Oto co powiedział na ten temat:

– W branży sprzedaży bezpośredniej działam już od co najmniej 15 lat. Na początku ludzie bardzo chętnie uczestniczyli w pokazach, gdyż mogli na nich zobaczyć dokładnie jak działa określony produkt i ocenić, czy jest wart zakupu. Z czasem jednak dużą szansę na łatwy zarobek, zauważyli oszuści, którzy zaczęli podszywać się pod legalnie działające firmy, jak Palatinus Sp.z.o.o. Zapraszali oni głównie starsze osoby, które nie korzystały z internetu więc nie mogły porównać ani ceny ani jakości danego produktu. Sprzedawali oni bardzo słabej jakości podróbki, które jedynie emitowały oryginalny produkt. Ulegał on zazwyczaj zepsuciu w ciągu kilku miesięcy, natomiast kontakt z sprzedawcami urywał się zaraz po wyjściu ze spotkania. Warto jeszcze dodać, że pokazy takie nie miały nic wspólnego z profesjonalizmem. Polegały na stosowaniu manipulacji i tanich chwytów marketingowych, które mówiąc delikatnie są nieetyczne. Na szczęście dziś każdy ma dostęp do internetu w własnym Smartfonie, dzięki czemu z łatwością można znaleźć informację o danym produkcie. Niemniej oszuści potrafią być bardzo sprytni, także trzeba zawsze zachować pewną ostrożność.

Jakie jeszcze produkty można kupić na pokazach?

W przerwie na kawę podczas pokazu sprawdziłem szybko jakie jeszcze produkty ma w swojej ofercie firma Palatinus. Okazało się, że zajmuje się ona sprzedażą artykułów jednych z największych marek w Europie. Byłem zaskoczony również ceną, gdyż była ona czasem niższa od tej dostępnej na popularnych portalach aukcyjnych w internecie. Zapytałem Pana Cezarego, który jest jednym z najbardziej doświadczonych sprzedawców, skąd bierze się tak konkurencyjna cena.

– Palatinus dzięki temu, że zajmuje się sprzedażą produktów już od wielu lat wypracował sobie renomę i szacunek wśród innych marek. Rocznie sprzedajemy setki produktów, dzięki czemu duże marki chętnie udzielają nam rabatów na swoje produkty. Z tego względu, że nie prowadzimy stacjonarnych sklepów oraz magazynów, odchodzi nam wiele kosztów związanych ze sprzedażą. Dlatego jestem w stanie zaoferować korzystną cenę bez negatywnych skutków na jakości produktu.

Po szybkim rozeznaniu w wyszukiwarce odkryłem, że w ofercie Palatinus znajdują się jeszcze takie produkty, jak:

  • mata Bodyshape firmy Casada, której stałem się szczęśliwym posiadaczem
  • garnki Venice,
  • odkurzacz Clean King,
  • materac Mediair 3D

Nie omieszkałem zapytać Pana Cezarego o każdy z tych produktów.

– Jak sam się Pan dzisiaj przekonał mata Bodyshape cieszy się bardzo dużym wzięciem – mówi Pan Cezary. Sam jestem posiadaczem jednego egzemplarza już od kilku lat i używamy go razem z żoną. Lubię sprzedawać ten produkt, gdyż sam wiem jak wysokiej jest on jakości oraz jak wiele korzyści zdrowotnych przynosi jeśli stosuje się go regularnie. Dzięki licznym programom i ustawieniom wybieranym za pomocą pilota możliwe jest dobranie masażu pod własne potrzeby. W moim przypadku mata Bodyshape znacznie zredukowała uciążliwy ból pleców w odcinku lędźwiowym.

– Jeśli chodzi o drugi produkt, czyli garnki Venice – kontynuuje Pan Cezary, to szczególnie polecam je osobom dbającym o zdrowe i zwracającym szczególną uwagę na to co jedzą. Powłoka pokrywająca garnki wykonana jest z materiałów najwyższej jakości, gwarantujących 100% bezpieczeństwa. Oznacza to, że żadne szkodliwe substancje nie trafiają do jedzenia w procesie gotowania. Dodatkowo garnki umożliwiają przygotowanie posiłków na parze, co jak wiadomo, jest jedną z najzdrowszych form gotowania.

Bardzo fajnym artykułem jest odkurzacz Clean King – nie przestaje opowiadać Pan Cezary. Sprawdza się on nie tylko w domu, ale także umożliwia wysprzątanie samochodu wraz z tapicerką i kokpitem. Moja żona bardzo go chwali, gdyż może go używać zarówno do czyszczenia dywanów, mebli, a także kanap i foteli.

– Ostatnim produktem, który znajduje się w ofercie naszej firmy jest materac Mediari 3D, który polecam każdemu kto ma problemy ze snem lub kręgosłupem. Gwarantuje on optymalne ułożenie ciała podczas snu oraz zapobiega efektom sztywnych pleców, czy karku po przebudzeniu. Także i z tego produktu chętnie korzystamy z żoną.

Czy warto chodzić na pokazy?

Tym tekstem chciałem pokazać, że pokazy nie są tak straszne jak je malują. Sam przez wiele lat byłem ich przeciwnikiem, jednak teraz chętnie wezmę udział w kolejnym organizowanym w moim mieście. Jeśli będziemy uważać na oszustów i dokładnie będziemy sprawdzać firmę organizującą pokaz oraz oferowane przez nią produkty, możemy kupić artykuły w naprawdę dobrej cenie. Z szczerym sercem mogę polecić je każdemu, kto ma chwilę wolnego czasu.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *