Skuteczna i trwała depilacja laserowa

Masz dosyć nietrwałych efektów depilacji? Boisz się bolesnych i nieprzyjemnych metod usuwania włosów? Marzysz, żeby raz na zawsze pozbyć się nadmiernego owłosienia z wybranej części ciała? Depilacja laserowa to jedna z najnowocześniejszych oraz najskuteczniejszych metod stosowanych w celu uzyskania permanentnie gładkiej skóry.

Jakie efekty przynosi zabieg depilacji laserowej?

Co prawda już jeden zabieg laserowy przynosi bardzo pozytywny rezultat, to jednak w celu uzyskania pełnego efektu zaleca się kilkukrotne powtórzenie depilacji. Nie jest dokładnie określone, ile zabiegów potrzebuje pacjent, ale przyjmuje się, że pakiet około 4-6 powtórzeń daje praktycznie stuprocentową gwarancję braku występowania owłosienia na danej części ciała. Niestety, nie jest możliwe natychmiastowe wykonanie serii zabiegów – zazwyczaj pomiędzy kolejnymi partiami trzeba robić przerwy, które powinny trwać od 4 do 10 tygodni. Depilacja laserowa jest trwałym oraz praktycznie bezbolesnym zabiegiem, co wyróżnia ją spośród innych metod usuwania owłosienia.

Depilacja laserowa jest doskonalym wyborem dla osób, które czują sie niekomfortowo ze swoim owłosieniem. Po ostatnim zabiegu możemy cieszyć się gładką i estetyczną skórą bez marnowania czasu i pieniędzy na mniej efektywne metody.powiedziała Natalia Munda, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

Co zrobić przed zabiegiem?

Mimo że zabieg depilacji laserowej jest bardzo prosty, to jednak nie może zostać wykonany z tak zwanego marszu. Dzień przed wizytą w salonie należy przy pomocy maszynki zgolić owłosienie z wybranej części ciała. Poza tym istnieje parę przesłanek, które mówią, czego powinno się unikać przed przystąpieniem do zabiegu:

 • wszelkiego rodzaju sytuacji, które jakkolwiek podrażniają skórę,

 • przesuszenia skóry,

 • przyjmowania lekarstw fototoksycznych i fotoalergicznych,

 • wyrywania włosków woskiem, pesetą itp.

 • używania kremów, które zawierają kwas owocowy oraz witaminę A lub C

Poza tym istotne jest odpowiednie dbanie o skórę, a szczególnie dokładne jej przemywanie, które pozwala pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń oraz niweluje ryzyko pojawienia się infekcji tuż przed zabiegiem.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy depilacja laserowa boli. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, chyba że pacjent jest wyjątkowo wrażliwy na ból lub laser stosuje się w miejscach intymnych. Warto zauważyć, że podczas depilacji laserowej włosy nie są wyrywane, ale niszczone na skutek wysokiej temperatury. Czemu w takim razie wytworzony gorąc nie sprawia bólu? Otóż przez cały czas trwania zabiegu głowica należycie schładza skórę, co powoduje, że zabieg jest w pełni komfortowy i praktycznie niewyczuwalny dla pacjenta. Nie wymaga on również stosowania żadnego rodzaju znieczulenia.

Zabieg trwałego usuwania włosków laserem trwa zaledwie od kilku minut do około pół godziny. Jego długość zależy od użytego rozmiaru głowicy oraz od partii ciała, która została potraktowana laserem. Zazwyczaj najkrócej zajmuje wyeliminowanie wąsa, a najdłużej usunięcie owłosienia z pleców lub nóg.

Koszt zabiegu również zależy od części ciała, z której usuwamy owłosienie. Warto sprawdzić, czy salon nie przygotował specjalnych promocji dla osób, które decydują się od razu na pełen pakiet zabiegów.

Po zabiegu depilacji laserowej – zadbaj o skórę!

Po zabiegu należy przez miesiąc unikać opalenia skóry w miejscu, w którym zostały usunięte włosy. W przypadku wysokiej temperatury warto wyposażyć się w odpowiednio silny krem z filtrem, który uchroni skórę. Poza tym nie zaleca się stawania perfum oraz dezodorantów w partiach ciała, które zostały potraktowane laserem. Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się lekkie zaczerwienie, ale mimo to depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna dla skóry.

W jakich przypadkach można poddać się zabiegowi?

Większość osób decyduje się usunąć włosy z danej części ciała, ponieważ uważa ich obecność za mało atrakcyjną albo wręcz oszpecającą. Problem dotyczy szczególnie kobiet i wynika z powszechnie przyjętych zwyczajów społecznych, które obecnie upatrują ciało kobiece jako niemal w całości pozbawione owłosienia (oczywistym wyjątkiem są włosy na głowie oraz brwi). Depilacja laserowa dotyczy jednak coraz częściej mężczyzn, którzy również bywają niezadowoleni z posiadania nadmiernego owłosienia chociażby na klatce piersiowej lub pod pachami. Zabieg często stosuje się również ze względu na wyjątkowo nieestetyczne wrastające włoski, które nie zdołały przebić się przez skórę i wyglądają jak czarne kropki.

Nieatrakcyjny wygląd ciała to jednak nie jedyny powód, dla którego ludzie poddają się depilacji laserowej. Nadmierne owłosienie często przejawia się jako jeden z objawów różnych chorób i dlatego czasami należy je usunąć ze względów medycznych. Depilacja laserem wskazana jest również, jeśli pacjentowi towarzyszy zapalenie mieszków włosowych oraz w przypadku gromadzenia się różnego rodzaju bakterii na włosach.

Nie każda osoba może poddać się zabiegowi laserowej depilacji owłosienia.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

 • różnego rodzaju infekcje skórne,

 • podrażnienia lub rany występujące na skórze,

 • skłonności do przebarwień,

 • opalenizna (zabieg jest niewskazany latem, gdy skóra zostaje skazana na działanie promieni słonecznych),

 • ciąża lub karmienie piersią,

 • inne przeciwwskazania stwierdzone przez dermatologa.

Części ciała, które najczęściej poddawane są zabiegowi

Od razu warto zaznaczyć, że laser do depilacji Vectus umożliwia usunięcie owłosienia z każdej części ludzkiego ciała. Istnieje jednak kilka partii, które cieszą się szczególną popularnością wśród pacjentów.

Broda, wąsik, policzki

To najbardziej widoczne części ciała, dlatego wiele osób decyduje się na permanentną metodę usunięcia owłosienia z tych miejsc. Problem szczególnie dotyczy kobiet, u których jakikolwiek zarost na twarzy jest zazwyczaj powodem do wstydu.

Pachy

Skóra pod pachami szczególnie wyróżnia się bujnym owłosieniem. Od kilku dekad przyjmuje się, że zadbana kobieta nie powinna posiadać w tym miejscu włosów. W przypadku mężczyzn jest to dyskusyjna kwestia, jednak dla wielu z nich depilacja laserowa pach to standardowy zabieg.

Miejsca intymne

Obecnie depilacja laserowa bikini u kobiet jest bardzo popularnym zabiegiem, który pozytywnie wpływa na atrakcyjność seksualną.

Ramiona i przedramiona

Odpowiednio wykonana depilacja laserowa pozwala pozbyć się owłosienia z rąk, ponieważ zarost w tym miejscu często wygląda nieestetycznie. Szczególnie kobiety nie lubią włosów w tym miejscu, dlatego chętnie poddają się zabiegowi.

Depilacja laserowa jest na tyle bezpieczna, że wykonywana może być w każdym miejscu na ciele, z wyjątkiem miejsc intymnych u mężczyzn.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *