Dieta i fitness nie działają? Oto 5 powodów!

Odchudzanie. Na temat ten można byłoby napisać całe tomy książek, co zresztą zrobiono i robi się wciąż. Mimo tego wciąż jednak zdarza się, że sprawdzone poniekąd metody – takie jak dieta oraz ćwiczenia fizyczne – nie dają rezultatów. Czy i Ty doświadczasz tego na własnej skórze? Jeśli tak, ten artykuł jest w sam raz dla Ciebie. Poznaj 5 powodów, dla których fitness i dieta mogą nie dawać oczekiwanych rezultatów!

 

Niebudowanie masy mięśniowej

 

Fitness to nie tylko ćwiczenia cardio. Skuteczne odchudzanie za pomocą ćwiczeń fizycznych udaje się tylko wtedy gdy zachowujemy równowagę między aktywnościami siłowymi i ruchowymi. Niestety wiele osób – szczególnie kobiet unika ćwiczeń siłowych w obawie przed tym, że nadadzą im one kulturystyczny wygląd. Na szczęście realne ryzyko takiej konsekwencji nie istnieje. 

 

Niezbilansowana dieta

 

Odpowiednia dieta to podstawa udanego odchudzania. Zwracaj uwagę nie tylko na kalorie, lecz także na proporcje składników makro, to jest białek, tłuszczów i węglowodanów. Oczywiście nie jesteśmy w stanie podać Ci w tym artykule uniwersalnych i niezawodnych wskazówek dietetycznych, ponieważ każdy organizm jest inny. Jeśli jednak Twoje odchudzanie nie daje rezultatów, a nie przyjrzałeś się proporcjom składników makro w Twojej diecie, możesz być niemal pewny, że to po ich stronie leży problem. 

Oprócz składników makro zawartych w jedzeniu, warto rozważyć odpowiednią suplementację. Więcej na ten temat, a także pozostałe tematy związane z odchudzaniem, można przeczytać na stronie internetowej dermolab.pl

 

Spożywanie przetworzonej żywności

 

Nawet gdybyś wykonywał najlepiej dobrane ćwiczenia oraz dbał o odpowiednią zawartość składników makro w diecie, odchudzanie nie powiedzie się, jeśli spożywasz przetworzoną żywność. Możesz w tej chwili stwierdzić: „Ale ja przecież nie mam nic wspólnego z niezdrowym jedzeniem – nie widziałam czipsów od roku!” Niestety, przetworzona żywność to nie tylko słodycze, fast foody i czipsy. Przetworzone, w negatywnym tego słowa znaczeniu, może być nawet mięso dostępne w supermarkecie. Tego typu produkty zawierają często duże ilości cukrów oraz węglowodanów prostych, a przy tym małe ilości błonnika. 

Zbilansowana dieta z zasady kłóci się z tym co przetworzone. Wymienione wyżej składniki znacznie utrudniają odchudzanie oraz obniżają skuteczność aktywności fizycznych typu fitness.

 

Niedojadanie

 

Jeśli wydaje Ci się, że przez nagłe zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia schudniesz, jesteś w błędzie. Dieta głodowa musi być odpowiednio zaplanowana i wbrew pozorom nie jest polecana osobom, które zamierzają uprawiać fitness. Ciało wystawione na wysiłek fizyczny musi być odpowiednio odżywiane. 

Niedojadanie to prawdziwa zmora dzisiejszych czasów. Liczne przekąski są dostępne na wyciągnięcie ręki, przez co często nieświadomie uciekamy od prawdziwego i wartościowego jedzenia. Pozbawianie się posiłków utrudnia odchudzanie, a może nawet sprzyjać tyciu.

 

Unikanie tłuszczów

 

Nie każdy tłuszcz jest zły. Tłuszczom przypisuje się negatywne właściwości, podczas gdy są one nam bardzo potrzebne. Co więcej, można powiedzieć, że odchudzanie bez nich nie jest możliwe. Prawidłowa dieta powinna zawierać tłuszcze nienasycone, które są bogate w witaminy z grupy B.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej na temat skutecznych ćwiczeń fitness, diety lub odchudzania? Sprawdź nasze pozostałe artykuły lub napisz do nas! 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *