Nowoczesna liposukcja nie ma sobie równych w usuwaniu tłuszczu. Poznaj dwie najbezpieczniejsze metody

Klasyczna liposukcja jest zabiegiem coraz rzadziej wykonywanym. Zastąpiły ją bezpieczniejsze i równie skuteczne metody, które polegają na odsysaniu tłuszczu z użyciem takich technologii, jak laser czy ultradźwięki. Dzięki temu redukcja tkanki tłuszczowej odbywa się bezpiecznie, bez uszkadzania nerwów i naczyń krwionośnych. Ale to nie koniec zalet nowoczesnej liposukcji.

Nowoczesne metody liposukcji – czym się wyróżniają?

Liposukcja to inaczej odsysanie tłuszczu dostępne m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Zabieg przeprowadza się w obrębie tych części ciała, które ze względu na oporną, podskórną tkankę tłuszczową, trudno jest wyszczuplić wyłącznie przy pomocy metod naturalnych, takich jak aktywność fizyczna czy niskokaloryczna dieta. Do najbardziej problematycznych miejsc należą: brzuch, biodra, uda, pośladki, kark, kostki, okolica kolan, łydki i podbródek.

Dawniej zabieg polegał na bezpośrednim odsysaniu tkanki tłuszczowej przy pomocy metalowej kaniuli i pompy ssącej, co było nie tylko bolesne i wymagające długiej rekonwalescencji, ale też niosło za sobą spore ryzyko powikłań. Dlatego obecnie tradycyjna liposukcja wykonywana jest rzadko. Nowoczesne metody odsysania tłuszczu wspomagane są innowacyjnymi technologiami, np. laseroterapią lub ultradźwiękami. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie bezpiecznego zabiegu o dużo mniejszej inwazyjności.

Zalety nowoczesnych metod liposukcji to:

  • mała inwazyjność,
  • szybsze gojenie i skrócony okres rekonwalescencji,
  • możliwość szybkiego powrotu do codziennych aktywności,
  • ujędrnienie i wygładzenie skóry – zarówno ultradźwięki, jak i laser obkurczają skórę i stymulują wytwarzanie w niej kolagenu,
  • możliwość ponownego wykorzystania tkanki tłuszczowej (lipotransfer, przeszczep tkanki tłuszczowej) – odessany tłuszcz może posłużyć jako materiał do wypełnienia zmarszczek, powiększenia piersi czy podniesienia pośladków.

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa może zostać wykonana za pomocą urządzenia LipoLife 3G tak, jak w warszawskiej Klinice Miracki. Dzięki tej metodzie udaje się zachować żywotność aż 95% pobranych komórek tłuszczowych. Sekretem bezpieczeństwa i skuteczności liposukcji laserowej jest zastosowanie lasera diodowego 1470 nm, którego zadaniem jest rozbicie tkanki tłuszczowej do stanu półpłynnego. Następnie tłuszcz zostaje odessany za pomocą cienkiej kaniuli. Dodatkowym działaniem lasera jest podgrzanie głębokich warstw skóry do 70°C, co pobudza produkcję włókien kolagenowych odpowiedzialnych za napięcie i jędrność skóry. Dzięki temu dodatkowym efektem liposukcji laserowej jest obkurczenie i nadanie skórze sprężystości. Zabieg ten stanowi więc połączenie dwóch najbardziej pożądanych efektów – wyszczuplenia i ujędrnienia.

Liposukcja kawitacyjna

Liposukcja kawitacyjna (ultradźwiękowa) jest zabiegiem pod wieloma względami podobnym do liposukcji laserowej. Tkanka tłuszczowa pobrana przy pomocy ultradźwięków również nie ulega uszkodzeniu i można użyć jej ponownie w około 90%. Na czym dokładnie polega liposukcja ultradźwiękowa? Co ją odróżnia od liposukcji laserowej? Zabieg polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej sondy emitującej fale ultradźwiękowe. Ich działanie powoduje odseparowanie komórek tłuszczowych od tkanek okalających oraz przekształcenie ich w emulsję. Efekty liposukcji kawitacyjnej to: redukcja tłuszczu zgromadzonego miejscowo, a także likwidacja zwiotczeń i poprawa jakości skóry w miejscu zabiegu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych metod liposukcji, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *