Na co pomaga siarka organiczna MSM?

MSM czyli siarka organiczna nie bez powodu podbija świat suplementów diety. Efekty jej działania są wielostronne i mocno zauważalne, o czym przekonują coraz liczniejsze osoby, które miały okazję ją stosować. W czym może nam pomóc siarka organiczna i dlaczego jest tak skuteczna? Podpowiadamy.

Siarka MSM – czym właściwie jest?

Metylosulfonylometan, czyli w skrócie MSM to organiczny związek siarki, który jako suplement diety dostępny jest w formie proszku albo tabletek. Niekiedy wchodzi również w skład wieloskładnikowych preparatów. Choć niewiele się o niej mówi, siarka jest pierwiastkiem odgrywającym niebagatelną rolę w naszym organizmie. Uczestniczy w wielu ważnych procesach, między innymi w syntezie aminokwasów i enzymów. 

Ponadto jest ważnym składnikiem białek (m.in. kolagenu i keratyny), reguluje gospodarkę hormonalną, usprawnia układ krwionośny oraz odpowiada za prawidłową przemianę materii i proces oczyszczania ciała z toksyn. Niedostatki siarki często są przyczyną nieprawidłowego funkcjonowania organizmu i mają związek z powstawaniem wielu dolegliwości. I choć pierwiastek ten jest obecny jest w niektórych pokarmach, na przykład w cebuli, czosnku, jajach, mleku, mięsie, na ogół nasza codzienna dieta nie jest w niego wystarczająco zasobna.

MSM – złoty środek na uzupełnienie niedoborów siarki

Problemy z układem kostno-stawowym to bardzo częsta dolegliwość dotykająca ludzi w różnym wieku. W minimalizowaniu większości z nich niezwykle pomocna może okazać się siarka organiczna, a to dzięki swoim niezwykłym właściwościom przeciwzapalnym oraz odbudowującym. Produkt ten polecany jest zarówno sportowcom borykającym się z przeciążeniami i kontuzjami, jak i również osobom uprawiającym ciężką pracę fizyczną oraz osobom narzekającym na reumatyzm, zmiany zwyrodnieniowe lub bóle stawów innego pochodzenia.

Siarka organiczna MSM przyspiesza również regenerację tkanki po urazach i operacjach, odbudowuje chrząstkę stawową, minimalizuje skurcze mięśni, łagodzi bóle oraz aktywnie walczy ze stanami zapalnymi w obrębie poszczególnych odcinków układu kostno-stawowego. Jeśli borykamy się z problemami skórnymi, to siarka również powinna być odpowiedzią na nasze oczekiwania. Dzięki swym właściwościom oczyszczającym, antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym, siarka organiczna doskonale sprawdza się jako naturalny środek na trądzik, łuszczycę, grzybicę, łojotok, łupież i tym podobne dolegliwości. MSM wzmacnia włosy, poprawia ich kondycję i pobudza do szybszego porostu oraz wpływa w sposób odbudowujący na płytkę paznokci.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *