Jak dbać o higienę osób starszych, którzy mają problem z nietrzymaniem moczu?

Nietrzymanie moczu to nieprzyjemna dolegliwości, która bardzo często dotyka seniorów. Mimowolne oddawanie moczu może być spowodowane osłabieniem mięśni Kegla, zmianami hormonalnymi, stanami zapalnymi lub niektórymi chorobami o podłożu neurologicznym. W takim wypadku kluczowe będzie zapewnienie komfortu osobie chorej. Bliscy powinni zadbać o prawidłową pielęgnację miejsc narażonych na działanie moczu. A na co warto zwrócić uwagę, podczas codziennej higieny?

Jak zmniejszyć dyskomfort związany z nietrzymaniem moczu?

Osoby cierpiące na inkontynencję często wycofują się z życia społecznego w obawie, że ktoś dostrzeże ich problem. Niekiedy chory musi odwiedzać toaletę nawet kilkanaście razy dziennie. Takim sytuacjom można łatwo zapobiec, stosując dobrej jakości wkładki lub pieluchy. A jak zmniejszyć dyskomfort związany z nietrzymaniem moczu? Doskonałe efekty można uzyskać poprzez:

  • ograniczenie moczopędnych płynów
  • regulację rytmu wypróżnień
  • właściwe nawodnienie organizmu
  • stosowanie dobrej jakości produktów pielęgnacyjnych
  • stosowanie produktów o wysokiej chłonności

Bardzo ważne będzie również zadbanie o suchość i odpowiednie nawilżenie miejsc intymnych, a w niektórych wypadkach dobrze sprawdzi się farmakoterapia i starannie dobrane ćwiczenia. Osoby cierpiące na inkontynencję powinny także przyjrzeć się swojej diecie. Czasem drobne zmiany w jadłospisie mogą przynieść zaskakująco dobre rezultaty.

Nietrzymanie moczu – jak pielęgnować miejsca intymne?

Inkontynencja to wstydliwa dolegliwość, która dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dużą ulgę chorym mogą przynieść profesjonalne kremy ochronne, które działają kojąco na podrażnioną skórę. Seni Care krem ochronny zawiera między innymi argininę, pantenol i Sinodor, który szybko pochłania nieprzyjemne zapachy. Jest to skuteczny i niezwykle prosty sposób na pielęgnowanie okolic intymnych. Jeśli na powierzchni skóry znajdują się bolesne odparzenia, to warto zastosować krem ochronny z tlenkiem cynku, który doskonale wysusza i łagodzi stany zapalne. Opiekunowie osób obłożnie chorych i leżących powinni sięgnąć również po Seni Care żel aktywizujący z guaraną i kofeiną w wydajnym opakowaniu o pojemności 200 ml. Ten produkt wspomaga mikrocyrkulację krwi w tkankach oraz działa pobudzająco i odświeżająco.

Produkty na nietrzymanie moczu – jak dokonać właściwego wyboru?

Produkty na nietrzymanie moczu są stworzone specjalnie z myślą o pacjentach, którzy na co dzień chcą czuć się komfortowo podczas rehabilitacji lub wykonywania zwykłych czynności. Takie preparaty powinny być wydajne oraz zrobione z naturalnych składników, które skutecznie zabezpieczą skórę przed kontaktem z bakteriami i innymi groźnymi drobnoustrojami. Prawidłowa pielęgnacja skóry pomoże zmniejszyć dyskomfort związany z inkontynencją i sprawi, że senior nie będzie czuł się skrępowany. Produkty na nietrzymanie moczu trzeba stosować regularnie i najlepiej robić to po każdym zabiegu higienicznym. Używanie delikatnych i hipoalergicznych kosmetyków szybko przyniesie choremu ulgę i poprawi jego samopoczucie.

Inkontynencja to dolegliwość, z którą można sobie poradzić przy pomocy dobrej jakości preparatów pielęgnacyjnych. Zminimalizowanie skutków ubocznych popuszczania moczu pozwoli choremu na swobodne uczestnictwo w ważnych dla niego aktywnościach. Dlatego warto wybierać sprawdzone produkty od renomowanych producentów, które zostały dokładnie przebadane. Stosując kosmetyki ochronne, można szybko poprawić kondycję skóry i skutecznie zabezpieczyć pacjenta przed infekcjami dróg moczowych.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *