5 sposobów na pielęgnację suchej skóry

Pielęgnacja cery i skóry całego ciała to wymagający czasu, wiedzy i poświęcenia proces. Właściwe metody oczyszczania i nawilżania skóry to złoty klucz do cieszenia się dłużej życiem bez zmarszczek i młodym wyglądem. Jednak wrażliwość wynikająca z alergii, zaburzeń czy po prostu genetyki nie jest łatwa do okiełznania, dlatego warto wiedzieć, jakie kosmetyki stosować.

Pielęgnacja cery i skóry całego ciała to wymagający czasu, wiedzy i poświęcenia proces. Właściwe metody oczyszczania i nawilżania skóry to złoty klucz do cieszenia się dłużej życiem bez zmarszczek i młodym wyglądem. Jednak wrażliwość wynikająca z alergii, zaburzeń czy po prostu genetyki nie jest łatwa do okiełznania, dlatego warto wiedzieć, jakie kosmetyki stosować.

U osób o cerze suchej w odróżnieniu od tych z tłustą czy mieszaną szybciej mogą powstawać zmarszczki mimiczne. To m.in. z tego względu należy swoją urodę otoczyć szczególną troską. Dobrym sposobem na początek będzie zastosowanie codziennych prostych praktyk, mogących poprawiać jej stan m.in.:

 • kąpiel i prysznic pod ciepłą, a nie gorącą wodą
 • ograniczenie czasu spędzanego w wodzie 5-10 minut
 • używanie delikatnych, naturalnych środków czyszczących
 • osuszanie skóry ręcznikiem
 • nakładanie kremu tuż po umyciu twarzy
 • chronienie i zabezpieczanie twarzy przed zimnem.

Kremy z emolientami na suchą skórę

W pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej warto wybierać kremy i maści emolienty. To dermokosmetyki, które odbudowują płaszcz lipidowy, często stosowane w różnych dermatozach i zjawiskach związanych z suchością skóry. Kremy tego typu zapobiegają utracie wody, przywracają skórze jej ochronną warstwę, osłaniając ją przed czynnikami zewnętrznymi. W składzie emolientów trzeba szukać parafiny, gliceryny, lanoliny czy naturalnych olejów roślinnych.

Tego rodzaju produkty do pielęgnacji i ochrony skóry suchej oraz wrażliwej można nabyć na LIKI24. To platforma, na której można kupić leki z ponad 1000 aptek w Polsce. Zarówno te na receptę, jak i dostępne bez recepty. Dodatkowo w ofercie znajduje się wiele suplementów, a także dermokosmetyków przeznaczonych dla skóry suchej i wrażliwej.

Stosuj maski nawilżające

Innym rozwiązaniem – polecanym w zwalczaniu suchej, matowej i napiętej cery jest stosowanie nawilżających masek. Można stosować naturalne okłady m.in. z żółtka, bananów, siemienia lnianego czy rumianku. Warto jednak czasem udać się do profesjonalnego salonu urody i skorzystać z odświeżających zabiegów, dobranych przez specjalistkę. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie jednorazowych maseczek do skóry suchej i wrażliwej. Należy jednak zwrócić uwagę na skład, by substancje drażniące jeszcze bardziej nie skomplikowały sytuacji. Gdy cera jest napięta i szara można sięgać po maseczki z:

 1. aloesem
 2. zieloną herbatą
 3. masłem Shea
 4. wyciągiem z ogórka
 5. olejem z winogron
 6. śluzem ze ślimaka
 7. witaminami A i E.

Preparaty z masłem Shea i proteinami

Do skóry suchej i wrażliwej sprawdzą się także preparaty zawierające proteiny i masło Shea. Takie substancje w kremach są szczególnie pożądane, gdy szukamy produktów do suchych dłoni. Ich szorstkość może mieć związek ze zbyt częstym myciem, czy pracą, w której ręce są narażone na urazy mechaniczne. Takie kosmetyki potrafią skutecznie złagodzić dyskomfort popękanej skóry, a także wzmocnić jej barierę ochronną. W związku z takim problemem w LIKi24 można nabyć Krem do rąk ZIAJA z proteinami kaszmiru i masłem Shea.

Dieta i woda a sucha skóra

Niezwykle ważnym aspektem zdrowego wyglądu i zachowania skóry we właściwej kondycji jest stosowanie nie tylko dobrej jakości kosmetyków oraz zabiegów, ale przede wszystkim prowadzenie odpowiedniego stylu życia. To, co jemy i pijemy, rzutuje na nasz wygląd. Zbyt duża ilość produktów przetworzonych, fast foodów, alkoholu i słodzonych napojów może wywoływać niepożądane zmiany skórne w postaci trądziku czy wągrów. Te niepożądane efekty można eliminować zdrową i zrównoważoną dietą, a także właściwą ilością spożywanej codziennie wody.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *