Dla kogo są soczewki miesięczne?

Wraz z postępem technologicznym powstała szeroka gama soczewek kontaktowych pozwalająca korygować liczne wady i schorzenia wzroku. W zależności od stylu życia oraz indywidualnych potrzeb można stosować szkła jednodniowe, dwutygodniowe oraz miesięczne. Te ostatnie cieszą się szczególną popularnością u osób niemających wprawy w zakładaniu soczewek do oczu, prowadzących aktywny tryb życia oraz ceniących wygodę. Poniżej podpowiadamy, kto może nosić szkła miesięczne i jakie płyną korzyści z ich stosowania.

Kto może nosić miesięczne szkła kontaktowe

Wiele osób przed rozpoczęciem noszenia soczewek kontaktowych, zastanawia się, dla kogo zostały one przeznaczone. Odpowiedź brzmi – praktycznie dla każdego. Współcześnie dzięki nowoczesnym technologiom stworzono ultrawygodne szkła miesięczne dla osób w każdym wieku. Mogą je nosić zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli oraz seniorzy. Przed wyborem szkieł należy udać się do specjalisty, który nie tylko dobierze odpowiedni rodzaj soczewek, lecz również wyjaśni osobom rozpoczynającym ich noszenie, w jaki sposób je zakładać.

Obecnie, aby nosić soczewki kontaktowe, nie trzeba zapisywać się w przychodni i czekać w długich kolejkach. Wystarczy odwiedzić dobry salon optyczny, w którym został zatrudniony doświadczony okulista Szczecin to jedno z miast, gdzie tego typu usługi oferuje German Optiker. Tu pacjenci zmagający się z rozmaitymi wadami wzroku uzyskają kompleksową pomoc w zakresie korekcji wzroku. Szkła kontaktowe miesięczne mogą nosić osoby z prezbiopią, z astygmatyzmem, z krótkowzrocznością, a także z dalekowzrocznością.

Nowoczesne soczewki miesięczne Acuvue

Współcześnie w sprzedaży znajdziemy rozmaite rodzaje szkieł do oczu. Wśród nich wyróżniamy dwa rodzaje soczewek miesięcznych: całodobowe oraz dzienne. Te pierwsze można mieć założone przez 24 godziny na dobę i nie trzeba ich zdejmować na noc. Dzięki temu zostanie zaoszczędzony czas na ich dezynfekcję i zachowanie szczególnej ostrożności podczas aplikacji do oczu oraz w trakcie zdejmowania.

Całodobowe szkła do oczu to idealne rozwiązanie dla osób niemających wprawy w ich zakładaniu, między innymi dla dzieci, młodzieży lub osób starszych, a także wszystkich tych, którzy cenią maksymalną wygodę. Natomiast szkła do oczu miesięczne dzienne wymagają dezynfekcji po każdym ich zdjęciu. Na noc muszą być przechowywane w specjalnym pojemniku. To idealna propozycja dla osób dokładnych i sumiennych.

Jeżeli chodzi o soczewki miesięczne, obecnie na rynku można znaleźć wiele nowoczesnych szkieł kontaktowych do oczu. Przykładem są soczewki miesięczne Acuvue o wysokim stopniu przepuszczalności tlenu. Idealnie sprawdzą się one również u osób ze skłonnością do nadmiernego przesuszania się oczu. Posiadają one również bardzo wysoki filtr UV, zapewniając dużą ochronę oczu przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych. Reasumując, soczewki miesięczne zostały stworzone z myślą o spełnianiu potrzeb wielu pacjentów, marzących o zapewnieniu maksymalnego komfortu podczas ich stosowania.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *