Przewodnik po diecie Paleo

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele celebrytów, którzy okrzyknęli dietę odchudzającą paleo jako najlepszą dietę, aby upuścić te uparte, dodatkowe kilogramy. Czy wiesz, że plan diety paleo propaguje również sposób jedzenia jaskiniowca? W rzeczywistości zwolennicy tej diety planowali nawet daleko, by powiedzieć, że świat przytył, ponieważ poddaliśmy się rewolucji rolniczej i zrezygnowaliśmy z jedzenia tak, jak robili to jaskiniowcy.

Zaczekaj chwilę, czy musimy wrócić do starych nawyków żywieniowych naszych przodków? Zanim zwymiotujesz, pozwól nam dowiedzieć się, czym jest jedzenie jaskiniowców i dlaczego coraz więcej osób przyciąga plan paleo. Jaskiniowcy mieli cztery rzeczy ściśle odcięte od swojej diety: mleko, rafinowany pokarm, zwierzęta i zboża. Lista diet paleo składała się z pokarmów, które są karmione, ścigane, oczyszczone lub złowione.

Istnieje kilka badań, które wspierają teorię popieraną przez dietetyków odchudzających, pokazującą, że dieta może prowadzić do utraty wagi. Kilka badań przeprowadzonych na otyłych kobietach po menopauzie wykazało, że jest to paleo dieta, która pomogła w zmniejszeniu masy tłuszczu, tłuszczu z brzucha, a także poziomów triglicerydów.
Jakie jest znaczenie diety „Paleo”?

Dieta Paleo oznacza dosłownie „starą” lub „starą” dietę. Podążanie drogą Paleo oznacza podążanie za dietą starożytnych ludzi, których dieta składała się głównie z surowego pożywienia dla uzyskania ich kalorii. Dlatego dieta paleo składała się z chudych ryb, mięsa, warzyw, owoców, orzechów, a nawet nasion. Ma ogromną listę produktów, które należy wykluczyć, takie jak aspulses, ziarna, rośliny strączkowe, produkty mleczne, sól, cukier, zboża i wszelkiego rodzaju przetworzonej żywności.

dieta paleo

To prawda, że ​​jedliśmy mnóstwo pokarmów, które nie zgadzają się z naszym składem ciała. Na przykład oleje, których używamy teraz do gotowania naszych potraw. Są one nie tylko pozbawione wszystkich składników odżywczych, ale dodawane są również dodatkowe substancje chemiczne, aby nasze oleje wyglądały dobrze! Nie tylko oleje, pakowane produkty spożywcze, takie jak herbatniki, płatki śniadaniowe i ciasteczka są pakowane w uwodornione oleje, dodatki, konserwanty i wiele innych rzeczy konsumpcyjnych.

Nie można zapomnieć o mleczarniach, które spożywamy dzisiaj, są one wstrzykiwane z różnymi hormonami, które sprawiają, że jesteśmy otyli i rzucają nas w kierunku choroby. Powiedz mi, czy nasi przodkowie żywili się takimi sztucznymi pokarmami? Wszystko, co naprawdę mieli, to cała nieprzetworzona żywność.
Korzyści z diety Paleo – Sekret zdrowego życia wolnego od choroby

Czy powinieneś pójść drogą paleo? Możesz spróbować, ponieważ ma mnóstwo korzyści. Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z paleo i sprawdź, czy jest to odpowiednia dieta dla Ciebie.
Dieta Paleo w Indiach – czy dla Indian jest to zrównoważona dieta?

Dlaczego jako naród jesteśmy coraz bardziej chorzy z dnia na dzień? Głównym powodem może być to, że jemy ciężko na wszystkie główne posiłki 3 posiłki, które mamy, śniadanie, obiad i kolację, pakujemy się z tak dużą ilością jedzenia, że ​​sprawia nam otyłość i jest chora na dłuższą metę. Oczywiście kontrola porcji z pewnością nie jest naszą mocną stroną! Jeśli w menu mamy pysznego sabzi, dołożymy wszelkich starań, aby mieć więcej ryżu lub roti z sabzi. Tak więc, plan diety Paleo na odchudzanie pasuje Indianom do T. Oto kilka innych powodów, dla których należy przyjąć Plan Paleo Diet.

Chroni przed cukrzycą

Cukrzyca jest chorobą zabójczą i będziesz zszokowany wiedząc, że jest 10 lakh Indian, którzy umierają z powodu cukrzycy i innych powiązanych zaburzeń. Kolejne 7,1% populacji Indian dorosłych cierpi na cukrzycę. Dwie główne przyczyny cukrzycy to niewystarczająca ilość ćwiczeń i zbyt wiele niewłaściwych pokarmów. Dieta paleo przede wszystkim podkreśla żywność o niskim indeksie glikemicznym i koncentruje się na diecie bogatej w białko, witaminę i błonnik.

Utrzymuje żywność, która gwałtownie podnosi poziom cukru we krwi, podobnie jak węglowodany. Żywność o wysokim indeksie glikemicznym zwiększa poziom cukru znacznie po spożyciu. Tak więc, jeśli stosujesz dietę paleo, zmniejszysz szanse na zachorowanie na cukrzycę.
Przewodnik po diecie Paleo

Mówi się, że twoje serce pokocha dietę paleo, po prostu dlatego, że jest świetna dla układu sercowo-naczyniowego. Podobnie jak dieta ketogeniczna, dieta paleo daje zielony sygnał zdrowym tłuszczom. Poza eliminowaniem szkodliwych przetworzonych produktów spożywczych, kontroluje on również poziom cholesterolu we krwi, a więc zapobiega występowaniu jakichkolwiek zaburzeń związanych z sercem i krwią.

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *