Mobilny rowerzysta

Być ekologicznym jest niezwykle bardzo modne – nic w tym dziwnego. Po pierwsze, jakość i czystość środowiska, w którym żyjemy, wpływa na długość naszego życia i nasz ogólny poziom zdrowia. Być może oddychanie zanieczyszczonym powietrzem nie wywołuje żadnych nagłych i bezpośrednich skutków dla naszego zdrowia i przez to jego szkodliwość jest trudniejsza przez nas do zauważenia, ale jednocześnie jest niepodważalna. Stąd ostatnio niezwykle popularnym środkiem komunikacji w dużych miastach, a ponadto coraz mocniej promowanym przez samorządy, są rowery. Nic w tym dziwnego, ponieważ niosą za sobą wiele korzyści dla osób z nich korzystających – są zdecydowanie tańsze niż samochód czy autobus, łatwiej je zaparkować, bo zajmują mało miejsca, a na dodatek rozwijają nasz układ krążenia. Problem jest taki, że za modą eko podążają zwykle ludzie nowocześni, którzy lubią być mobilni – także w takim sensie, że lubią mieć stały dostęp do nowoczesnych osiągnięć i internetu. Jak więc połączyć te dwie cechy?

Rower z komputerem pokładowym

W sytuacji, gdy chcemy korzystać z naszego smartfonu w czasie jazdy na rowerze, z pomocą przyjdzie nam uchwyt na telefon do roweru. Tak samo, jak korzystanie z telefonu w czasie jazdy samochodem pomaga uchwyt z przyssawką do szyby, tak samo w przypadku roweru wiele nam ułatwi takie samo rozwiązanie. Jest to chyba jeszcze ważniejsze w przypadku roweru, gdzie znacznie trudniej utrzymać równowagę i stabilny kurs jazdy trzymając kierownicę jedną ręką. Wykorzystanie uchwytu na telefon może wiele nam ułatwić – między innymi możemy wówczas:

  • mieć bieżącą kontrolę nad tym, kto do nas dzwoni –  wówczas w razie pilnego telefonu możemy się zatrzymać, aby go odebrać i nie musimy się przejmować, jeżeli jest ktoś, do kogo możemy oddzwonić później
  • mieć pod kontrolą czas – obecnie wielu z nas nie posiada tradycyjnego zegarka i to właśnie telefon pełni dla nas taką rolę
  • słuchać naszej muzyki bądź radia – najlepiej bez słuchawek, które nie tylko ograniczą nasze ruchy, ale też mogą spowodować, że nie będziemy słyszeć rzeczy ważnych dla nas, jako uczestnika ruchu
  • korzystać z różnego rodzaju aplikacji

Jak zatem widać, uchwyt do roweru pozwala na połączenie bycia eko i bycia mobilnym. Rozwiązanie te zatem wydaje się doskonałe.

Jeden telefon, mnóstwo możliwości

Zastanawiać może ostatni punkt poprzedniej listy – z jakich aplikacji warto korzystać w czasie jazdy rowerem? Przecież nie będziemy grać w gry mobilne, czy czytać prasy, ponieważ wówczas stwarzalibyśmy zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu. Jednak jeżeli dobrze się nad tym zastanowić, odpowiedzi nasuwają się same. Mogą to być na przykład, ale nie tylko:

Są to tylko najbardziej oczywiste przykłady – zapewne jednak każdy z nas znajdzie coś, co dla innych nie będzie już takie oczywiste.

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *