Mobilny rowerzysta

Być ekologicznym jest niezwykle bardzo modne – nic w tym dziwnego. Po pierwsze, jakość i czystość środowiska, w którym żyjemy, wpływa na długość naszego życia i nasz ogólny poziom zdrowia. Być może oddychanie zanieczyszczonym powietrzem nie wywołuje żadnych nagłych i bezpośrednich skutków dla naszego zdrowia i przez to jego szkodliwość jest trudniejsza przez nas do zauważenia, ale jednocześnie jest niepodważalna. Stąd ostatnio niezwykle popularnym środkiem komunikacji w dużych miastach, a ponadto coraz mocniej promowanym przez samorządy, są rowery. Nic w tym dziwnego, ponieważ niosą za sobą wiele korzyści dla osób z nich korzystających – są zdecydowanie tańsze niż samochód czy autobus, łatwiej je zaparkować, bo zajmują mało miejsca, a na dodatek rozwijają nasz układ krążenia. Problem jest taki, że za modą eko podążają zwykle ludzie nowocześni, którzy lubią być mobilni – także w takim sensie, że lubią mieć stały dostęp do nowoczesnych osiągnięć i internetu. Jak więc połączyć te dwie cechy?

Rower z komputerem pokładowym

W sytuacji, gdy chcemy korzystać z naszego smartfonu w czasie jazdy na rowerze, z pomocą przyjdzie nam uchwyt na telefon do roweru. Tak samo, jak korzystanie z telefonu w czasie jazdy samochodem pomaga uchwyt z przyssawką do szyby, tak samo w przypadku roweru wiele nam ułatwi takie samo rozwiązanie. Jest to chyba jeszcze ważniejsze w przypadku roweru, gdzie znacznie trudniej utrzymać równowagę i stabilny kurs jazdy trzymając kierownicę jedną ręką. Wykorzystanie uchwytu na telefon może wiele nam ułatwić – między innymi możemy wówczas:

  • mieć bieżącą kontrolę nad tym, kto do nas dzwoni –  wówczas w razie pilnego telefonu możemy się zatrzymać, aby go odebrać i nie musimy się przejmować, jeżeli jest ktoś, do kogo możemy oddzwonić później
  • mieć pod kontrolą czas – obecnie wielu z nas nie posiada tradycyjnego zegarka i to właśnie telefon pełni dla nas taką rolę
  • słuchać naszej muzyki bądź radia – najlepiej bez słuchawek, które nie tylko ograniczą nasze ruchy, ale też mogą spowodować, że nie będziemy słyszeć rzeczy ważnych dla nas, jako uczestnika ruchu
  • korzystać z różnego rodzaju aplikacji

Jak zatem widać, uchwyt do roweru pozwala na połączenie bycia eko i bycia mobilnym. Rozwiązanie te zatem wydaje się doskonałe.

Jeden telefon, mnóstwo możliwości

Zastanawiać może ostatni punkt poprzedniej listy – z jakich aplikacji warto korzystać w czasie jazdy rowerem? Przecież nie będziemy grać w gry mobilne, czy czytać prasy, ponieważ wówczas stwarzalibyśmy zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych uczestników ruchu. Jednak jeżeli dobrze się nad tym zastanowić, odpowiedzi nasuwają się same. Mogą to być na przykład, ale nie tylko:

Są to tylko najbardziej oczywiste przykłady – zapewne jednak każdy z nas znajdzie coś, co dla innych nie będzie już takie oczywiste.

Tagi .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *