Najważniejsze różnice w modelach prostownic do włosów

Długie włosy przez wielu postrzegane są jako istotny atrybut kobiecości. Podnosząc ich naturalne piękno, panie często decydują się na kręcenie, falowanie lub prostowanie włosów. W ostatnich latach szczególnie modne stało się właśnie prostowanie. Ujęło kobiety naturalnym efektem oraz dużą uniwersalnością. Proste włosy stanowią bazę do większości fantazyjnych fryzur. Czym i jak prostować, by uzyskać optymalny efekt i nie niszczyć włosów?

Czym różnią się płytki w prostownicach?

Prostownice wygodnie jest dobrać w zależności od wielkości płytek. Szersze prostują krócej, choć często mniej precyzyjnie. Niemniej, najważniejszym podziałem jest ten uwzględniający materiał, jakim pokryte są płytki. To on decyduje o szybkości i jakości procesu prostowania. Ma też ogromne znaczenie dla kondycji włosów. Niektóre prostownice niszczą ich strukturę bardziej, inne mniej.
Jeśli chodzi o powłokę, to rozróżnia się płytki:
– ceramiczne
– teflonowe
– tytanowe
– lustrzane
– turmalinowe
– diamentowe
– mieszane

Tworzywo pokrywające prostownicę przekłada się na trwałość i efekt zabiegu, a także na jej cenę. W przypadku płytek ceramicznych, dzięki ich śliskości, uzyska się dokładne wygładzanie. Poza tym nagrzewają się równomiernie, co redukuje ryzyko przypalenia. Prostownice teflonowe chronią przed wysoką temperaturą, ale nagrzewają się nierównomiernie i większa jest groźba spalenia włosów. Prostownice z powłoką tytanową są najlepszą opcją dla osób z grubymi, gęstymi włosami. Dzięki twardości i odporności tytanu prostują nawet włosy ciężkie w pielęgnacji i modelowaniu. Płytki lustrzane doskonale wygładzają i nadają włosom blasku, jednak są droższe. Podobnie jest w przypadku tych diamentowych, które stosuje się głównie w najlepszych modelach prostownic. Są idealne do włosów trudnych w ułożeniu, a do tego wyjątkowo trwałe. Płytki z turmalinami powodują natomiast jonizację, która chroni włosy przed niszczeniem i zapobiega ich elektryzowaniu. Wśród prostownic mieszanych wyróżnia się głównie te z płytkami teflonowo-ceramicznymi i tytanowo-ceramicznymi, choć producenci decydują się czasem także na dodanie do teflonu turmalin lub diamentów.

Jak wybrać najlepszą prostownicę dla siebie?

Wybór prostownicy to jednak nie tylko decyzja dotycząca płytek. Liczy się temperatura, do jakiej nagrzewa się urządzenie oraz moc, z jaką pracuje. To od niej zależeć będzie czas nagrzewania. W zależności od typu i kondycji włosów należy prostować je w temperaturze 100-230 stopni. Moc prostownic to z reguły max. 70W, co nagrzewa ją do 200 stopni w niecałą minutę. Szukając udogodnień, warto wybrać prostownicę wyposażoną w lampkę kontrolną, która informuje o osiągnięciu oczekiwanej temperatury oraz w termostat. Dobrą prostownicą do rzadkiego użytku lub na wyjazdy będzie ta składana, najlepiej z opcją automatycznego wyłączania. Często zmieniając fryzury, warto wybrać prostownicę z dodatkową funkcją lokowania włosów. Można też kierować się ergonomicznością jej uchwytu, kolorem lub marką.

Zobacz: TOP 10 najlepsze prostownice do włosów – ranking

Otagowano .Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *