Jakie blizny można usunąć laserem frakcyjnym?

Choć wielu z nas traktuje blizny jako ważną pamiątkę po danym wydarzeniu w ich życiu, powiększa się grono osób, które wolą zmniejszyć ich widoczność. Co więcej, blizna, niezależnie od przyczyny powstania, może stanowić nie tylko problem natury estetycznej, ale i powodować dolegliwości bólowe czy ograniczać zakres ruchu. Jeszcze do niedawna medycyna nie mogła zbyt dużo zaproponować w dziedzinie leczenia blizn. Sytuacja ta uległa zmianie wraz z rozwojem medycyny estetycznej. Jak usunąć blizny? Z pomocą przychodzi technologia frakcyjna.

Laser frakcyjny na blizny

Zabiegi laserowe to sprawdzona i bezpieczna metoda na radzenie sobie z wieloma problemami skórnymi i procesem starzenia się. Zamiast skalpela chirurga – wiązka światła, której działanie zachwalają zarówno lekarze, jak i pacjenci. Jednym z powodów zgłaszania się tych ostatnich do gabinetów medycyny estetycznej, są blizny. Mogą one być powodem kompleksów, zwłaszcza jeśli są duże i zlokalizowane w widocznym miejscu. Bywa też tak, że powodują problemy natury zdrowotnej. W takim przypadku warto zastosować laser frakcyjny na blizny. Niezawodna technologia charakteryzuje się precyzją, małoinwazyjnością oraz skutecznością (także w przypadku blizn dojrzałych lub mocno problematycznych).

Z jakimi bliznami poradzi sobie laser frakcyjny?

Laser frakcyjny to doskonały wybór w przypadku blizn pooperacyjnych, pourazowych czy pooparzeniowych. Nowoczesne urządzenie jest także polecane do leczenia blizn potrądzikowych, które zwykle są powodem obniżenia samooceny pacjenta. Jednym z najpopularniejszych rodzajów blizn są rozstępy. I choć zdecydowanie łatwiejszym zadaniem jest usunięcie świeżych zmian, to laser frakcyjny skutecznie minimalizuje widoczność rozstępów dojrzałych. Warto także dodać, że laser frakcyjny na blizny działa równie skutecznie, co na zmarszczki czy przebarwienia skóry. Wszechstronne zastosowanie sprawia, że pozytywne opinie o laserach medycznych tego typu mają praktycznie wszyscy specjaliści korzystający z nich na co dzień. Laser frakcyjny to jedno z najchętniej polecanych urządzeń do zabiegów stymulujących proces przebudowy skóry.

Zabieg z laserem frakcyjnym na blizny

Emitowana przez laser wiązka światła pozwala w kontrolowany sposób dokonać mikrouszkodzeń w skórze. To z kolei stanowi impuls dla skóry, aby rozpocząć naturalny proces przebudowy. Stymulowana jest produkcja kolagenu i elastyny, odpowiadających za jędrność oraz elastyczność skóry. Laser frakcyjny na blizny umożliwia pracę na głębszych partiach skóry, dopasowując obszar zabiegowy do potrzeb pacjenta – wiązka światła nie uszkadza zdrowej tkanki obok blizn. To, co wpływa na to, że opinia o laserach medycznych frakcyjnych jest tak dobra, to również możliwość pracy na różnych partiach ciała oraz twarzy, a także praktycznie zerowe ryzyko powikłań po zabiegu. Dobrej jakości, certyfikowany sprzęt, jak ten zakupione u Attre, gwarantuje komfortową pracę specjalisty oraz bezpieczny i skuteczny zabieg dla pacjenta.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *