Sposoby na bóle okresowe

Ból miesiączkowy jest czymś, co potrafi skomplikować życie znacznej części kobiet. Pojawiać się on może każdego miesiąca i zdecydowanie nie jest niczym przyjemnym, wręcz przeciwnie. W większości przypadków objawom okresowym naprawdę trudno jest coś poradzić, jednak warto podejmować się wszelkiego rodzaju prób. Być może przyniosą pożądane skutki lub choć trochę zmniejszą cierpienie. Jedne panie odczuwają tę nieprzyjemność mniej, inne zaś bardziej. Niektóre potrafią zemdleć, jeśli jest on nasilony. Oczywiście w takim przypadku powinno się skonsultować z ginekologiem, który zbada przyczynę. Może się okazać, że jest to spowodowane występowaniem pewnego rodzaju zaburzeń. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym można choć trochę sprawić, że ból nie będzie tak nieprzyjemny, a tym samym nie zepsujesz swoich planów, nie będziesz musiała opuszczać dnia w szkole czy też pracy. Sprawdź, jak mu zaradzić!

Przyczyny bólu miesiączkowego

Przyczyn bólu miesiączkowego może być wiele, dlatego właśnie najlepiej jest skontaktować się z ginekologią, która odkryje te bezpośrednie, prowadzące do Twojego cierpienia. Najczęściej najbardziej bolesnym bólem jest ten, który pojawia się pierwszego dnia. Twoje hormony powodują skurcze mięśni, które zapobiegają nadmiernej utracie krwi. To te skurcze są związane z boleściami. Oprócz tego istnieją choroby, które mogą prowadzić do tego, że czujesz się w ten, a nie inny sposób. Może to być endometrioza, czy chociażby torbiele na jajnikach. I choć na choroby nie pomogą Ci domowe sposoby, tak skutki, które przynoszą skurcze, możesz na całe szczęście zmniejszyć. Zanim więc zdecydujesz się na to, aby sięgnąć po leki, spróbuj właśnie z tymi domowymi sposobami, a być może staną się dla Ciebie wybawieniem podczas miesiączki! Sprawdź też, jak zadbać o figurę w trakcie ciąży

Najbardziej znane sposoby

Istnieją niezawodne sposoby, które zna prawdopodobnie większość kobiet. Jednym z nich jest oczywiście ciepło. Chyba nic tak nie pomoże, jak cieplutki termofor na brzuchu. Może się on okazać prawdziwym wybawieniem. To samo tyczy się oczywiście przyjemnej, gorącej kąpieli. Ważne, aby nie przesadzać i nie stosować tych zabiegów zbyt długo, gdyż mogą doprowadzić do rozrzedzenia krwi. Oprócz tego oczywiście masaż, który znany jest wielu pokoleniom wstecz. Wykonując go można naprawdę ulżyć sobie w cierpieniach. Nie zapominaj również o tym, aby dbać o higienę intymną. Jest to bardzo ważne na co dzień, ale podczas okresu staje się jeszcze ważniejsze. W tym celu powinnaś wykorzystywać tylko i wyłącznie specjalny płyn, który jest przeznaczony właśnie w tym celu. Inaczej możesz zaburzyć swoje pH. 

Zadbaj o dietę

Dieta jest kluczowa w przypadku większości schorzeń. To samo tyczy się oczywiście bólu miesiączkowego. Może zmienić naprawdę wiele. Pamiętaj więc o tym, aby wzbogacić ją nie tylko o żelazo, którego ubywa razem z krwią, ale również witaminę K czy cynk. Istotne okazują się także witaminy B, dzięki którym zwiększa się produkcja czerwonych krwinek. Nie zapominaj także o ziołach, mowa tutaj przede wszystkim o takich jak rumianek i ziele krwawnika. Nie dość, że działają przeciwbólowo, to dodatkowo rozkurczowo. Tych metod zdecydowanie warto jest spróbować.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *