Jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

Kobiety bardzo często borykają się z problemem rozstępów. Choć pojawiają się one również na skórze panów, to jednak w przypadku kobiet stanowią one prawdziwy defekt natury estetycznej. Poziome prążki o perłowym lub lekko fioletowym zabarwieniu są wynikiem pęknięcia w warstwie skóry, które może być spowodowane nadmiernym przyrostem wagi, ciążą, a nawet i nadmierną rozbudową masy mięśniowej. Choć panie stosują różnorodne kremy i sera, które pozwolą im zmniejszyć widoczność rozstępów, to jednak nie sprawią one, że tygrysie paski znikną. Wobec tego, jak można skutecznie pozbyć się rozstępów?

Laser frakcyjny- skuteczna redukcja tygrysich pasków

Rozstępy na piersiach czy na brzuchu sprawiają, że każda z kobiet, która się z nimi boryka, traci jednocześnie pewność siebie. Warto zauważyć, że usuwanie rozstępów jest możliwe, a największym sprzymierzeńcem okazują się zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Skuteczność tej metody jest wyjątkowo wysoka i niekiedy sprawia ona, że po tygrysich paskach nie ma już najmniejszego śladu! Laser na rozstępy powoduje mikrouszkodzenia w już uszkodzonej warstwie skóry, a tym samym pobudza tkanki do intensywnej regeneracji. Cały zabieg jest bezbolesny i nie wymaga żadnego znieczulenia czy rekonwalescencji. Jego wysoka skuteczność sprawia, że na laser frakcyjny w kwestii usuwania rozstępów decyduje się coraz to większa ilość kobiet.

Zabieg usuwający rozstępy z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Zabiegi na rozstępy są różnorodne, a jednym z nich może być wykorzystanie osocza bogatopłytkowego. Materiał biologiczny pobierany jest z krwi pacjenta- osocze jest oddzielane od samej krwi w specjalnej maszynie. Następnie z wykorzystaniem cienkiej igły przeprowadza się iniekcje i wstrzykuje osocze bogatopłytkowe w miejsce uszkodzeń skóry. Rezultaty takiej terapii widoczne są wraz z upływem czasu i postępującymi procesami regeneracyjnymi skóry. Warto jednak zauważyć, że własny materiał biologiczny pomaga znacznie zwiększyć sprężystość skóry, a tym samym chroni on ją przed kolejnymi uszkodzeniami i pęknięciami.

Mezoterapia igłowa- zapomnij o tygrysich paskach na udach i nie tylko!

Rozstępy na udach, pośladkach i ramionach są wyjątkowo problematyczne. Jeśli stały się one także i naszą zmorą, wówczas warto zainteresować się zabiegiem jakim jest mezoterapia igłowa. Cały zabieg polega na ostrzykiwaniu rozstępów substancjami aktywnymi, które mają działanie regenerujące oraz odżywcze. Mikrouszkodzenia powstające w wyniku nakłuć nie tylko pozwalają na głębokie wnikanie składników aktywnych, ale także stymulują produkcję kolagenu. Skóra wręcz zmuszana jest do tego, by szybciej się odbudowywać i być o wiele bardziej sprężystą. W efekcie rozstępy powoli będą zanikać, choć wymagana jest w tym wypadku seria zabiegów mezoterapii igłowej.

Peelingi chemiczne sposobem na stopniowe usuwanie i rozjaśnianie rozstępów

Peelingi chemiczne również są jednym ze skuteczniejszych sposobów na walkę z rozstępami. Niemniej jednak nie będą one wstanie ich całkowicie zniwelować, aczkolwiek w znacznym stopniu przyczynią się do zredukowania ich widoczności. Peelingi te polegają na kontrolowanym uszkodzeniu i złuszczaniu naskórka, w obecności związków chemicznych o odpowiednim stężeniu. W efekcie dzięki peelingom chemicznym można skutecznie spłycić tygrysie paski i sprawić, że staną się one praktycznie niewidoczne. Dodatkowo cała skóra w okolicy rozstępów zostanie rozjaśniona i odpowiednio nawilżona, co doprowadzi do znacznej poprawy jej wyglądu i ogólnej kondycji.

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *